محل تبلیغات شما

 

باید توجه کرد که ویروس کرونا می‌تواند منجر به ایجاد علائمی نظیر تب، سرفه و تنگی نفس شده و در موارد کمی نیز می‌تواند موجب عفونت شدید و حتی مرگ شود.

این ویروس اولین بار، از حیوانات آلوده‌ای که در کشور مبدا یعنی چین خرید و فروش و مصرف می‌شدند، به انسان منتقل شده اما اکنون اکثر موارد ابتلا به وسیله تماس انسان آلوده و مبتلا به بیماری، با فرد سالم اتفاق می‌افتد. انتقال این ویروس از طریق تماس مستقیم با فردی که دارای علائم ابتلا به آن است و از طریق قطرات تنفسی و دست دادن، امکان پذیر است.

دوره نهفتگی بیماری ناشی از ویروس کرونای جدید، بین دو تا ۱۴ روز (به‌طور معمول یک هفته) است. این ویروس در اکثر موارد علائم بالینی خفیف ایجاد می‌کند که این امر سبب نشر بیشتر ویروس از طریق افراد با علائم خفیف می‌‌شود. بر همین اساس وزارت بهداشت بارها تاکید کرده است که مردم حتما برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرند. از دست دادن و روبوسی کردن پرهیز کرده، دست‌های خود را مرتبا با آب و صابون بشویند.

در این روزها که شیوع ویروس کرونا موجب ترس و وحشت افراد بسیاری در کشور شده است، رسانه‌ها می‌توانند با دادن اطلاعات صحیح باعث از بین رفتن شایعات و همچنین افزایش آگاهی مردم شوند.

خب حالا چه کنیم تا به ویروس کرونا مبتلا نشویم؟


پرسش مهر|کرونا

پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا

ویروس ,ابتلا ,موارد ,طریق ,علائم ,کرونا ,ابتلا به ,از طریق ,ویروس کرونا ,از ابتلا ,ویروس از

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
shoplizedi سلام انلاین دانلود برای شما بهترین خدمات پیچ و رولپلاک نمای ساختمان قیمت لوازم یدکی دامپ تراک کوماتسو فروشگاه پارسیان معرفی کالا فروشگاهی Brooksj1znjk blog HomeGamedl ‌ ‌ ‌